• Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım

   Ankara Büyükşehir Belediyesi bugün ilçemizde ihtiyaç sahiplerine 4.000 adet gıda yardım paketi ulaştırdı Teşekkürler Büyükşehir .Teşekkürler Sayın Mansur Başkan


  Mansur Yavaş’tan corona nedeniyle işsiz kalanlara nakit ve gıda yardımı!
  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, corona virüsü nedeniyle işinden olan vatandaşlara gıda ve nakit yardımı yapılacağını açıklamıştır daha sonra ise sözünde durarak ihtiyaç sahipleri vatandaşlarımızın yanında olduğunu birkez daha göstermiş oldu.


  Çin’de başlayan ve dünyayı etkisi altına alan corona virüsü Avrupa’da milyonlarca insanı etkiledikten sonra Türkiye’de de ortaya çıkmıştı.

  Hükümet virüs salgınıyla ilgili henüz bir sokağa çıkma yasağı ilan etmese de vatandaşlara mecbur kalmadıkça sokağa çıkmama uyarısında bulundu.

  Uyarıyı dikkate alan sorumlu vatandaşlar sokağa çıkmazken bazı vatandaşlar hayatlarını devam ettirmek için işe gitmek zorunda kaldı. Bazı işletmeler ise çalışanlarını ücretsiz izne çıkararak dükkanlarını kapattı.

  Ücretsiz izne çıkarılan binlerce vatandaş corona salgını nedeniyle başka bir gelir sağlayamadığı için mağdur oldu.

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise bu mağduriyeti gidermek için harekete geçerek işsiz kalan vatandaşlara gıda ve nakit yardımı yapılacağını duyurdu.